Новини

Звершено першу в цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів

У середу першого тижня Великого посту, 09 березня 2022 року, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі св. ап. Андрія Первозваного міста Хмельницький.

Наприкінці богослужіння архіпастир виголосив проповідь.

Його Преосвященству співслужили клірики храму протоієрей Мирослав Кузенко,  протоієрей Василь Павлишин та протодиякон Юрій Ящишен.

Літургія ранішосвячених Дарів – це таке богослужіння, за яким саме таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів освячених раніше на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п’ятницям, на 5-й седмиці – в четвер, а на Страсному тижні – в понеділок, вівторок і середу. Втім, з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих Літургія ранішосвячених Дарів може бути звершена і в інші дні Великого посту, однак в суботу і неділю вона ніколи не відправляється, оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.

Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, який жив в VI столітті після Різдва Христового.

Літургія Ранішосвячених Дарів є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього Передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв’язок з джерелом життя – причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)