Новини

Звернення єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла

Звернення єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла до духовенства  Московського Патріархату на Хмельниччині

Владики та отці!

Підступний і жорстокий ворог прийшов, щоб знищити нашу державу і полонити свободолюбивий народ України у кайдани своїх божевільних імперських амбіцій. Росія вчинила відкритий і злочинний акт повномасштабної військової агресії, щоденно завдає по суті терористичних ракетних та артилерійських ударів по нашим містам, знищує цивільні будівлі, лікарні, православні храми та вбиває ні в чому неповинних мирних людей, не шкодуючи навіть і дітей.

В умовах натиску переважаючих сил супротивника наші воїни-захисники чинять надпотужний і без перебільшення героїчний спротив, самовіддано відбиваючи напад та знищуючи загарбників. Практично увесь світ об’єднався у підтримці Україні, засуджуючи Росію, як безпринципного агресора і окупанта.

Ворог не очікував такого розвитку подій, і, вочевидь, у припадку оскаженілої злоби посилить свої диявольські зусилля. Однак я переконаний, що відплата Божа за вчинене зло не забариться, а ми з Господньою допомогою  вистоїмо. Адже у нас є рішучість і жертовний подвиг українського війська, незламність народу та підтримка союзників.

Тож в цей непростий, але доленосний час я звертаюся до вас з закликом про єднання в ім’я Христової любові, заради захисту й збереження нашої Богом даної Батьківщини – України та задля перемоги над нападниками і настання справедливого миру.

У своїй промові очільник країни-агресора В. Путін сказав, що над вами – представниками Московського Патріархату в Україні, начебто, готувалася якась «розправа» і що стосовно вас здійснюються усілякі утиски. Піднесіть свій голос на спростування цієї брехні, адже і нею російські убивці виправдовують свої дії.

Вже цілковито очевидно, що Московський Патріарх Кирил не засудить напад Росії та не сприятиме його припиненню. У занадто вже тісних взаєминах зі злочинним кремлівським режимом він перебуває.

Сподіваюся, що споглядаючи на страждання власного народу ви знайдете в собі сили на правильні слова і вчинки. Адже сама по собі юрисдикція Московського Патріархату не дорівнює православній вірі і адміністративна приналежність чи духовний зв’язок з ним – не спасають. Спасає віра в Господа нашого Ісуса Христа та втілення у нашому житті Його правди й заповідей. Чи йде наразі цим шляхом РПЦ – нехай підкаже вам ваша совість.

Ваш брат у Христі –

єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський  Павло

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)