Новини

Єпископ Павло відзначив день свого тезоіменитства

В понеділок, 12 липня 2021 року, Православна Церква урочисто святкує день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Цього дня для Хмельницької єпархії Православної Церкви України подвійне свято: адже всі вірні отримали приємну нагоду вітати свого архіпастиря – Преосвященого Павла, керуючого єпархією з днем його тезоіменитства. Тому, з нагоди свята, в одному з храмів міста Хмельницького – на честь Всіх Святих землі Української, відбулися богослужбові урочистості, а саме Божественна Літургія та святковий молебень.

Спільно помолитися разом з тезоіменитим владикою та численним місцевим духовенством на наші терени прибули поважні гості: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, який і очолив Богослужіння, Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Окрім інших молитовних прохань, зокрема за визволення від нашестя чужинців, сьогодні також була піднесена до Господа молитва за звільнення від згубної пошесті.

Під час Літургії єпископ Павло звершив дияконську хіротонію над іподияконом Мар’яном Кошілем. Після звершення таїнства владика-святитель поздоровив нововисвяченого клірика з цим важливим моментом у його житті та побажав сил, наснаги і добрих плодів на ниві дияконського служіння.
На запричасному стиху проповідь виголосив протоієрей Миколай Катрич, в якій згадав про життя і подвиги апостолів Петра і Павла та наголосив на важливості для християн духовного спадкоємства від цих двох великих святих.На святковому молебні підносилась молитва за Преосвященнішого єпископа Павла і його паству.

В кінці Богослужінь з вітальними словами до тезоіменитого владики звернулися його співбрати-архієреї; побажали міцного здоров’я, Божої благодаті та успіхів у нелегкій справі архіпастирського служіння, та вручили владиці Павлу цінні подарунки богослужбового призначення. До високих гостей з привітаннями долучилися духовенство, прихожани, а також представники органів влади та місцевого самоврядування Хмельниччини. Владика Павло подякував усім присутнім за щиру спільну молитву і теплі слова вітань.

Урочистості завершились уставним Многоліттям, після чого Преосвященніший Павло особисто поспілкувався з присутніми в храмі людьми.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)