Новини

Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло відзначив День свого тезоіменитства

В вівторок, 12 липня 2022 року, Православна Церква урочисто святкує день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Цього дня Преосвященний Павло – керуючий Хмельницькою єпархією відзначає Днем тезоіменитства. Тому, з нагоди свята, у кафедральному соборі св. Андрія Первозваного міста Хмельницький, відбулися богослужбові урочистості, а саме Божественна Літургія та святковий молебень.

Спільно помолитися разом з тезоіменитим владикою та численним місцевим духовенством на наші терени прибули поважні гості: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, який і очолив Богослужіння, Архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, благочинний Дунаївецького округу настоятель храму Різдва Христового міста Дунаївці, титулярний єпископ Марк Гринчевський, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Богородчанський Феогност.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про українських воїнів та визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На малому вході єпископ Павло відзначив черговими богослужбовими нагородами: ієрея Віталія Деймика – правом носіння набедринека та диякона Мар’яна Кошіля – правом носіння подвійного ораря.

Під час Літургії єпископ Павло звершив хіротонію у сан ієрея клірика Свято-Михайлівської парафії, Хмельницької єпархії, диякона Олександра Бонка.
На запричасному стиху проповідь виголосив благочинний Летичівського округу прот. Андрій Смакула, в якій згадав про життя і подвиги апостолів Петра і Павла та наголосив на важливості для християн духовного спадкоємства від цих двох великих святих.

На святковому молебні підносилась молитва за Преосвященнішого єпископа Павла і його паству.
Вкінці Богослужінь з вітальними словами до тезоіменитого владики звернулися його співбрати-архієреї; побажали міцного здоров’я, Божої благодаті та успіхів у нелегкій справі архіпастирського служіння. До високих гостей з привітаннями долучилися духовенство, прихожани, а також представники органів влади та місцевого самоврядування Хмельниччини.
Владика Павло подякував усім присутнім за щиру спільну молитву і теплі слова вітань.

Урочистості завершились уставним Многоліттям, після чого Преосвященніший Павло особисто поспілкувався з присутніми в храмі людьми.

Після закінчення літургії, біля стін собору на могилі митрополита Антонія (Махоти), відбулась заупокійна панахида за пріснопам’ятним митрополитом Антонієм.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)