Новини

Виставка пам’яті Миколи Бенедищука

16 червня 2021 року Преосвященний Павло, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією Православної Церкви України, відвідав виставку, присвячену дню пам’яті Миколи Бенедищука – засновника і багаторічного директора Хмельницької іконописної школи «Нікош».

На початку заходу владика Павло звершив чин літії за в Бозі спочилим. Разом з єпископом молилися протоієрей Миколай Катрич, а також інші випускники і викладачі цього навчального закладу, який має досить тривалу історію і певні свої традиції. Вшанувати пам’ять неординарного майстра іконопису прийшли численні працівники закладів культури, місцевої влади та громадськості.

Звертаючись до присутніх, Його Преосвященство наголосив на важливості і цінності для християн сакрального мистецтва і, зокрема, ікони; адже, через ці видимі святі земні образи, котрі є своєрідною мовчазною молитвою, людина долучається до сфери Небесної.В експозиції виставки були представлені в основному роботи учнів школи за візантійською класичною технікою, живописним стилем, декупаж, а також ікони на склі.

Виконувачка обов’язків директора пані Світлана Михайлова від імені працівників закладу та родини покійного подякувала преосвященному владиці за візит і молитву.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)