Новини

Панахида за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності

Вшанування пам’яті з нагоди відзначення 8-ї річниці розстріляних мирних учасників Революції Гідності в Хмельницькому, 20 лютого 2022 року, розпочалося меморіальною ходою до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Громадськість, представники влади області та міста, силових структур, духовенства, молодь пройшли вулицями міста, несучи в руках портрети Героїв.

Біля пам’ятника Преосвященніший Павло – єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський у співслужінні духовенства Хмельницької єпархії ПЦУ та представників інших християнських конфесій, очолив панахиду за спокій душ тих, хто загинув у ті буремні дні, розстріляних мирних учасників Революції Гідності та тих хто віддав своє життя, захищаючи Україну уже після Майдану у протистоянні з ворогом на сході країни.

На урочистому заході були присутні й молилися голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, члени родин Героїв Небесної сотні, ветерани АТО-ООС, військовослужбовці різних родів військ, Національної поліції, громадські діячі, активісти, мешканці міста.

Після панахиди керуючий Хмельницькою єпархією, Преосвященнійший єпископ Павло звернувся до усіх присутніх з архіпастирським словом: «Двадцяті числа лютого є особливими днями, які навіки закарбовані для наступних поколінь, адже це дні жертовного подвигу Героїв Небесної сотні. Вони прагнули європейського розвитку держави і Церква разом з ними стала на захист демократичних цінностей», – зокрема сказав єпископ Павло.

Завершилися меморіальні заходи покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Героям Небесної Сотні та до символічної свічки пам’яті біля фотогалереї Пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО на Майдані Незалежності.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)