Новини

Паломники з Хмельниччини взяли участь у прощі в пам’ять про загиблих воїнів

5 серпня 2022 року в селі Лішня, що на Тернопільщині, відбулася традиційна щорічна проща, яка колись започатковувалась для матерів загиблих військових. Тепер щороку сюди з’їжджаються тисячі людей зі всієї України, щоб вшанувати Героїв, які відали життя за незалежність і свободу України. Цьогоріч проща відбулася за представництва восьми західноукраїнських областей.

В селі Лішня існує єдина в Україні каплиця-пантеон Героїв АТО/ООС. У ній встановлені меморіальні дошки загиблим захисникам з різних областей України. Збудували каплицю ще в 2014 році.

Цього разу під час прощі відбулася низка богослужбових та меморіальних заходів, зокрема: Божественна Літургія, панахида за загиблими героями, чин освячення накупольних хрестів. Богослужіння очолив високопреосвященний Нестор – архієпископ Тернопільський і Кременецький, якому співслужили представники духовенства з Тернопільщини та інших областей.

Від Хмельниччини участь в молитовних заходах взяла група паломників, яка склала близько 120 осіб. Послух духовного керівництва над прочанами під час поїздки, з благословення владики Павла – єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського, взяв на себе обласний благочинний – протоієрей Василь Беринда.