Новини

Божественна літургія в день свята Преображення Господнього у селі Токи Тернопільської області

У день молитовного святкування Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, 19 серпня 2022 року, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, на запрошення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора завітав до Тернопільської єпархії, де із численним духовенством Тернопільської та Хмельницької єпархії молився за Божественною Літургією свт. Іоана Золотоустого у храмі Преображення Господнього у селі Токи з нагоди престольного свята, а також 120-ї річниці з дня його освячення.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому»

Також архієпископ Нестор возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці та звершив священничу хіротонію над дияконом Андрієм Щурем.

На запричасному проповідь виголосив насельник Свято-Михайлівського монастиря міста Києва архімандрит Лаврентій Живчик.

Цього святкового дня багато віруючих прийняли Святе Причастя.

Наприкінці урочистого богослужіння Преосвященні владики прочитали молитви на освячення винограду, яблук й інших плодів принесених парафіянами та окропили приношення вірян освяченою водою.

По завершенні богослужіння, біля пам’ятного Хреста спорудженого на території храму борцям за волю України, собором духовенства було відслужено заупокійну літію.