Новини

Божественна Літургія в день пам’яті святого пророка Іллі

У вівторок, восьмої неділі після П’ятидесятниці, 2 серпня 2022 року, та в день коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять: прор. Іллі (ІХ ст. до Р. Х.). Знайдення мощей прмч. Афанасія Берестейського (1649), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло з архіпастирським візитом відвідав Городоцький Благочинний округ Хмельницької єпархії.

На запрошення настоятеля парафії протоієрея Степана Ковальчука, Преосвященний єпископ Павло, очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у хамі святого пророка Іллі села Клинове.

За богослужінням пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

На запричасному стиху проповідь виголосив настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Великий Карабчиїв протоієрей Юрій Яцків.

Під час богослужіння до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступило чимало вірян, а серед причасників було багато діточок.

В кінці Божественної Літургії, після відпусту, архіпастир привітав присутніх з престольним святом, подякував настоятелю, хору та парафіянам храму за активну участь в церковному житті парафії, а також, керуючий Хмельницькою єпархією з нагоди храмового свята і за заслуги перед помісною Українською Православною Церквою, побожним народом відзначив парафіян храму святого пророка Іллі села Клинове – Благословенною архієрейською Грамотою.

У свою ж чергу настоятель – протоієрей Степан подякував владиці Павлу за відвідини їхньої парафії та спільну соборну молитву.

Після богослужіння відбувся традиційний хресний хід довкола храму також архіпастир освятив споруджений біля входу у церкву поклонний Хрест: “ця святиня є свідченням великої любові до Бога та продовженням благочестивої традиції наших предків встановлювати поклонні Хрести, як святиню та символ глибокої віри та любові до свого Творця”.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Городоцького округу настоятель парафії Святої мучениці Людмили княгині Чеської міста Городок протоієрей Павло Глінських, настоятеля парафії Святого пророка Іллі села Клинове протоієрей Степан Ковальчук, настоятель парафії Свято-Миколаївського храму села Коритна протоієрей Іван Пелих, настоятель храму Святої Трійці села Велика Яромирка протоієрей Ярослав Нижник, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Великий Карабчиїв протоієрей Юрій Яцків, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Турчинці протоієрей Миколай Антонишин, настоятель храму Вознесіння Господнього села Писарівка протоієрей Олег Леськів, настоятель храму св. Димитрія Солунського села Сорока, клірик Тернопільської єпархії протоієрей Ярослав Цвігун, диякон Мар’ян Кошіль та диякон Назарій Семенюк.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)