Новини

Божественна Літургія в день пам’яті прп. Антонія Києво-Печерського

У суботу шостої седмиці після П’ятидесятниці, 23 липня 2022 року, в день коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє Прп. Антонія Києво-Печерського, Київського, начальника всіх руських ченців (1073). Прп. Силуана, схимника Києво-Печерського, в Дальніх печерах (XIII – XIV), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло у співслужінні духовенства Хмельницької єпархії очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого кафедральнім соборі св. Андрія Первозваного міста Хмельницький.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також під час літургії підносилися заупокійна єктенія за пріснопам’ятним митрополитом Антонієм (Махотою), спочилими архіпастирями й пастирями, полеглими на полях бою за віру і Батьківщину — воїнами та мирними жителями, а також за усіх спочилих православних християн.

Після закінчення літургії, біля стін собору на могилі митрополита Антонія (Махоти), відбулась заупокійна панахида за пріснопам’ятним митрополитом Антонієм.

Завершивши богослужіння керуючий єпархією єпископ Павло звернувся до вірян та духовенства з архіпастирським словам, наголосивши присутнім, про важливість молитви за померлих

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)