Новини

Божественна літургія у свято вмч. Пантелеймона Цілителя

У вівторок девятої седмиці після П’ятидесятниці, 09 серпня 2022 року, у день коли уся повнота Церкви Христової також молитовно вшановує і прославляє: Вмч. і цілителя Пантелеймона (305).

На запрошення настоятеля, благочинного Ізяславського округу протоієрея Володимира Ковальчука, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло у співслужінні священнослужителів Хмельницької та Тернопільської єпархій, очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у храмі вмч. і цілителя Пантелеймона міста Ізяслав.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

На запричасному проповідь виголосив клірик Тернопільської єпархії настоятель парафії храму Казанської ікони Божої Матері села Верещаки протоієрей Богдан Рудий.

Після Літургії відбулась хресна хода навколо парафіяльного храму вмч. і цілителя Пантелеймона. По звершенні хресного ходу єпископ Павло привітав присутніх зі храмовим святом, подякував за спільну молитву і побажав, щоби благодать Святого Духа зійшла в цей величний день на людей, очищаючи від усякої скверни, і наповнила серця Божими чеснотами та прагненням до духовного життя. Також у своєму слові керуючий Хмельницькою єпархією закликав Боже благословення на настоятеля, парафіян, фундаторів та жертводавців парафії.

Своєю чергою настоятель храму протоієрей Володимир Ковальчук від імені усіх парафіян подякував архіпастирю за візит і спільну молитву.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям та молитвою за Батьківщину: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!».

Його Преосвященству співслужили: благочинний Ізяславського округу настоятель храму Святого великомученика і Цілителя Пантелеймона міста Ізяслав протоієрей Володимир Ковальчук, благочинний Шепетівського округу настоятель парафії Святих первоверховних апостолів Петра і Павла смт. Гриців протоієрей Василь Павлюк, благочинний Білогірського округу настоятель храму Святого архидиякона Стефана протоієрей Степан Маковський, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці села Теліжинці протоієрей Віталій Олійник, настоятель Свято-Михайлівського храму села Білокриниччя, настоятель парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці села Кунів протоієрей Богдан Масний, настоятель парафії храму Святого князя Володимира протоієрей Василь Гетьман, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці села Терновка протоієрей Віталій Костюк, настоятель храму Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Сахнівці протоієрей Юрій Приймак, настоятель храму на честь свв. Безсрібників Косьми та Даміана села Клубівка протоієрей Миколай Назарчук, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Поліське протоієрей Ярослав Саган, настоятель парафії храму Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Борисів протоієрей Тарас Швець, клірик Тернопільської єпархії настоятель парафії храму Казанської ікони Божої Матері села Верещаки протоієрей Богдан Рудий, диякон Мар’ян Кошіль та диякон Назарій Семенюк.