Новини

Божественна літургія у післясвято Преображення Господнього

У суботу, післясвято Преображення Господнього, 20 серпня 2022 року, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє: Прп. Григорія, іконописця Києво-Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ), на запрошення настоятеля – протоієрея Леоніда Дяченка, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, відвідав парафію великомученика Пантелеймона міста Хмельницький де у співслужінні кліриків Хмельницької єпархії очолив Божественну Літургію за чином свт. Іоана Золотоустого.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також єпископ Павло возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Після богослужіння єпископ Павло виголосив проповідь, а також зазначив, що сьогодні настоятель парафії великомученика Пантелеймона, протоієрей Леонід відзначив своє 60-ти річчя з Дня народження, отож з нагоди архіпастирських відвідин та за заслуги перед Українською Православною Церквою й побожним народом за відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, керуючий Хмельницькою єпархією відзначив протоієрея Леоніда Дяченка Орденом Святителя Миколая, та подав йому просфору в знак спільної молитви, а також побажав отцю Леоніду рясних Божих благословінь.

Своєю чергою настоятель парафії протоієрей Леонід подякував керуючому єпархією за візит та очолену ним молитву.