Новини

Божественна Літургія у Неділю п’яту після Пасхи

У неділю п’яту після Пасхи, про самарянку, 22 травня 2022 року, у день коли уся повнота Церкви Христової також молитовно вшановує і прославляє: перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Бар (1087). Прор. Ісаї (VІІІ ст. до Р. Х.). Мч. Христофора (бл. 250). Прп. Шіо Мгвімського (VІ, Груз.). Прп. Йосифа Оптинського (1911).

На запрошення настоятеля, благочинного Ізяславського округу, протоієрея Володимира Ковальчука, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, у співслужінні єпископа Дунаєвецького Марка та священнослужителів Хмельницької єпархії очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у Свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про українських воїнів та визволення нашої̈ Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної̈ Помісної̈ Православної̈ Церкви.

Також під час відправи єпископ Павло звершив священничу хіротонію над студентом Київської православної богословської академії дияконом Михайлом Гетьманом.

На запричасному проповідь виголосив настоятель парафії Покрови Божої Матері с. Христівка – протоієрей Віталій Костюк.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Ізяславського округу настоятель Свято-Миколаївського храму міста Ізяслав, протоієрей Володимир Ковальчук, благочинний Шепетівського округу настоятель парафії Святих апостолів Петра і Павла смт. Гриців протоієрей Василь Павлюк, благочинний Білогірського округу настоятель храму Архидиякона Стефана смт. Білогір’я протоієрей Стефан Маковський, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Кунів протоієрей Богдан Масний, настоятель парафії Святої Параскеви Сербської села Христівка протоієрей Віталій Костюк, настоятель парафії Святого Рівноапостольно князя Володимира міста Шепетівка протоієрей ВасильГетьман настоятель парафії Святих бесрібнеків Косми та Даміана села Клубівка протоієрей Микола Назарчук, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці села Білогородка протоієрей Дмитро Ваврик, настоятель парафії Свято-Троїцького храму села села Судилків протоієрей Сергій Скоробогатий, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Поліське протоієрей Ярослав Саган, настоятель парафії Святої Параскеви Сербської села Білеве ієрей Віталій Прищик, настоятель парафії Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Борисів протоієрей Тарас Швець, протодиякон Юрій Ящишен та диякон Мар’ян Кошіль.

Після Літургії єпископ Павло привітав присутніх зі храмовим святом, подякував за спільну молитву і побажав, щоби благодать Святого Духа зійшла в цей величний день на людей, очищаючи від усякої скверни, і наповнила серця Божими чеснотами та прагненням до духовного життя, а на молитовну пам’ять подарував ікону святителя і чудотворця Миколая з частичкою святих мощей.

Також у своєму слові керуючий Хмельницькою єпархією закликав Боже благословення на настоятеля, парафіян, фундаторів та жертводавців парафії, а за активну допомогу у будівництві храму, єпископ Павло відзначив подячною архієрейською Грамотою за щиру працю на користь Святої Православної Церкви України та побожним народом – родину Яцків.

Своєю чергою настоятель храму протоієрей Володимир Ковальчук від імені усіх парафіян подякував архіпастирю за візит і спільну молитву.

Завершилося богослужіння молитвою до ікони святителя і чудотворця Миколая, уставним многоліттям та молитвою за Батьківщину: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!».

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)