Новини

Божественна літургія у неділю дванадцяту після П’ятдесятниці

У неділю 12-ту після П’ятдесятниці, 04 вересня 2022 року, коли Православна Церква вшановує і прославляє Мчч. Агафоника, Зотика, Феопрепія (Боголіпа), Акиндина, Северіана та інших (305 – 311). Сщмч. Афанасія, єп. (270 – 275), прп. Анфуси (бл. 298) та її слуг: мчч. Харисима і Неофіта (270 – 275). Мц. Євлалії, діви (бл. 303). Сщмч. Горазда, єп. Богемського і Мораво-Силезького (1942, Серб.). Грузинської ікони Божої Матері (1650). Ікони Божої Матері, названої «Додання розуму» (перехідне святкування в першу неділю після 28 серпня), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло очолив Божественну Літургію за чином свт. Іоана Золотоуста у кафедральному соборі св. ап. Андрія Первозваного міста Хмельницький.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також правлячий архієрей возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Після прочитання Євангелія єпископ Павло звернувся до присутніх парафіян зі словом проповіді.

За богослужінням владиці співслужили: настоятель кафедрального собору Андрія Первозваного протоієрей Іван Марущак та клірики храму протоієрей Мирослав Кузенко, ієрей Євген Василишин, протодиякон Юрій Ящишин, диякон Мар’ян Кошіль, диякон Назарій Семенюк та диякон Вадим Янович.

Сьогодні також Церква відзначає День молитви за довкілля. Нещодавно за рішенням Священного Синоду нашої Помісної Церкви таке відзначення встановлене і в Україні. Тож недільне богослужіння завершилось молебнем, під час якого виголошувалися прохання за збереження природного довкілля і всього створеного Богом світу – за наш спільний дім, без якого ми не зможемо існувати у цьому світі.