Новини

Божественна літургія у храмі Успіння Пресвятої Богородиці (мікрорайону Ружи́чна)

В день свята Успіння Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, 28 серпня 2022 року, Свято-Успенська парафія, мікрорайону Ружи́чна міста Хмельницького, святкує своє храмове свято.

З нагоди святкування, на запрошення настоятеля протоієрея Василя Павлишина, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло очолив святкову Божественну Літургію у Свято-Успенському храмі.

Біля входу до храму Преосвященнійшого Владику зустріли діти які привітали керуючого Хмельницькою єпахією віршами та піднесли квіти та коровай.

Перед початком Божественної літургії Преосвященніший владика звершив чин оновлення храму.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, місто наше Хмельницький, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також правлячий архієрей возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Під час Літургії єпископ Павло звершив дияконську хіротонію над студентом шостого курсу КПБА іподияконом Вадимом Яновичем.

На запричасному стиху проповідь виголосив протоієрей Миколай Катрич.

Після богослужіння відбувся традиційний хресний хід довкола храму також архіпастир освятив споруджений біля входу у церкву поклонний Хрест: “ця святиня є свідченням великої любові до Бога та продовженням благочестивої традиції наших предків встановлювати поклонні Хрести, як святиню та символ глибокої віри та любові до свого Творця”. Після цього єпископ Павло привітав присутніх з престольним святом, подякував настоятелю, хору та парафіянам храму за активну участь в церковному житті парафії та закликав на всіх Боже благословіння.

Також, Преосвященніший єпископ Павло відзначив подячною архієрейською Грамотою за щиру працю на користь Святої Православної Церкви України та побожним народом громаду парафії Успіння Пресвятої Богородиці.

Його Преосвященству співслужили: канцлер Хмельницької єпархії, настоятель храму влмч. Пантелеймона Цілителя протоієрей Леонід Дяченко, настоятель Собору Архистратига Божого Михаїла протоієрей Михайло Наконечний, настоятель храму Всіх святих міста Хмельницький протоієрей Миколай Катрич, настоятель парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці міста Хмельницького протоієрей Степан Миронюк, настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Василь Павлишин, клірик Кафедрального Собору св. ап. Андрія Первозванного міста Хмельницький ієрей Євгеній Василишин, протодиякон Юрій Ящишен та диякон Мар’ян Кошіль.