Новини

Божественна Літургія у храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня

У середу 4-ї неділі після Пасхи, Переполовення П’ятдесятниці, 18 травня 2022 року, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє Вмц. Ірину (І – ІІ), на запрошення настоятеля храму протоієрея Ігора Боровського та благочинного Кам‘янець-Подільського району протоієрея Олександра Цісара, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, з архіпастирським візитом відвідав Камянець-Подільське благочиння де у храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня очолив Божественну літургію за чином свт. Іоана Золотоуста.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допомагав нам у всьому.

На запричасному проповідь виголосив благочинний Кам’янець-Подільського районного благочинного округу настоятель парафії, св. ап. Петра і Павла міста Кам’янець-Подільський протоієрей Олександр Цісар.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Кам’янець-Подільського районного благочинного округу настоятель парафії, св. ап. Петра і Павла міста Кам’янець-Подільський протоієрей Олександр Цісар, настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці. с. Калиня протоієрей Ігор Боровський, настоятель парафії Богоявлення Господнього м. Кам’янець-Подільський протоієрей Мар’ян Тиркус, настоятель парафії Нерокотворного образу м. Кам’янець-Подільського протоієрей Володимир Лаврентєв, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Гриців, протодиякон Юрій Ящишин та диякон Мар’ян Кошіль.

По завершенні Літургії, єпископ Павло подякував дкховенству та усім присутнім парафіянам за спільну молитву, привітав громаду з величною подією в житті громади, адже парафія села Калиня однією з перших у районі виявила бажання долучитися до Помісної Православної Церкви України, а також з благословення Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, за допомогу у розвитку парафії Покрови Пресвятої Богородиці та Православної Церкви України на Подільській землі зокрема, відзначив депутата Хмельницької обласної ради Ігоря Віталійовича Гая медаллю «За жертовність і любов до України», та Благословенною архієрейською грамотою. На добру молитовну пам‘ять про спільне Богослужіння Керуючий Хмельницькою єпархією ПЦУ подарував парафіянам храму ікону Пресвятої Богородиці.

Своєю чергою настоятель парафії протоієрей Ігор Боровський та благочинний протоієрей Олександр Цісар подякували Преосвященному єпископу Павлу за відвідини їхньої парафії та благочиння.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)