Новини

Божественна Літургія у День Святої Тройці

В неділю восьму після Пасхи, 12 червня 2022 року, у день коли Свята Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – День Святої Тройці, П’ятидесятницю. На запрошення благочинного Старокостянтинівського округу, настоятеля, протоієрея Степана Капустинського, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у Свято-Троїцькому храмі міста Старокостянтинів.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про українських воїнів та визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На запричасному проповідь виголосив клірик Свято-Андріївського храму міста Старокостянтинів протоієрей Віталій Нікульча.
Під час Літургії єпископ Павло звершив дияконську хіротонію над студентом Волинської православної богословської академії, іподияконом Святославом Сабадошем.

Також цей день читаються особливі молитви до Пресвятої Тройці, які є першими від дня Святої Пасхи, що звершуються стоячи на колінах, складені в IV столітті святителем Василієм Великим.

Після Літургії єпископ Павло привітав присутніх зі святом, подякував за спільну молитву.

Своєю чергою настоятель храму, благочинний Старокостянтинівського округу протоієрей Степан Капустинський від імені усіх парафіян подякував архіпастирю за візит і спільну молитву та вручив в знак поваги букет квітів.

Завершилося богослужіння молитвою за Батьківщину: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!».

Після богослужіння духовенством було освячене зілля, яке цього дня за традицією віряни принесли до храму.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)