Новини

Божественна Літургія у День Святого Духа

В понеділок першої седмиці після П’ятидесятниці, 13 червня 2022 року, у день коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє Третю Іпостась Пресвятої Трійці – Святого Духа на запрошення настоятеля протоієрея Михайла Самуляка, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло очолив Божественну Літургію за чином свт. Іоана Золотоустого у Свято-Троїцькому храмі села Нова Синявка.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про українських воїнів та визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На запричасному проповідь виголосив настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці села Іванківці протоієрей Михайло Смук.

Під час Літургії єпископ Павло звершив хіротонію у сан ієрея диякона Святослава Сабадоша та у дияконський сан іподиякона Володимира Яцюка, які являються студентами Волинської православної богословської академії.

По завершенні Літургії, владика Павло привітав усіх присутніх зі святом, а також подякував за спільну молитву і побажав, щоби благодать Святого Духа зійшла в цей величний день на людей, очищаючи від усякої скверни, і наповнила серця Божими чеснотами та прагненням до духовного життя. Також за активну участь у житті парафії за щиру працю на користь Святої Православної Церкви України та побожним народом, на прохання настоятеля протоієрея Михайла, ряд парафіян Свято-Троїцького храму, керуючий Хмельницькою єпархією відзначив подячною архієрейською Грамотою.

У свою ж чергу настоятель парафії протоієрей Михайл Самуляк подякував Преосвященному єпископу Павлу за відвідини їхньої парафії вручивши на знак вдячності букет квітів.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Старосинявського округу настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці смт. Стара Синява протоієрей Олег Макаровський, настоятель Свято-Троїцького храму села Нова Синявка протоієрей Михайло Самуляк, настоятель парафії Святого Димитрія Солунського села Гречана протоієрей Михайло Кулін, настоятель Свято-Успенського храму села Олексіївка протоієрей Микола Стельмащук, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці села Іванківці протоієрей Михайло Смук, протодиякон Юрій Ящишен та диякон Мар’ян Кошіль.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)