Новини

Божественна літургія у день пам’яті сщмч. Макарія, митр. Київського

У суботу 3-ї неділі після Пасхи, 14 травня 2022 року, коли Православна Церква вшановує і прославляє прор. Єремії (VІ ст. до Р. Х.). Сщмч. Макарія, митр. Київського (1497), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло очолив Божественну Літургію за чином свт. Іоана Золотоуста у кафедральному соборі св. ап. Андрія Первозваного міста Хмельницький.

Його Преосвященству співслужили клірики кафедрального собору Андрія Первозваного протоієрей Мирослав Кузенко, протоієрей Василь Павлишин та протодиякон Юрій Ящишин.Перед Божественною літургією керуючий Хмельницькою єпархією – єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло звершив освячення антимінсів для храмів Хмельницької єпархії.

Антимінс (грець. «замість престолу») – чотирикутний плат із шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Святої Євхаристії.Освячення антимінсів звершується тільки єпископом. Чинопослідування включає читання належних молитов, окроплення платів освяченою водою, помазання Святим Миром, вкладення святих мощей.

Освячений антимінс підписується архієреєм і видається священику для богослужіння в установленій парафії. Це є символом апостольської спадкоємності й підтвердженням того, що священнослужитель належить до канонічної церковної ієрархії.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)