Новини

Богослужіння в день пам’яті собору славних і всехвальних 12-ох апостолів

Сьогодні, 13 липня, наступного дня після святкування пам’яті апостолів Петра і Павла, Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє Собор святих славних і всехвальних 12 апостолів Христових. З цієї нагоди на запрошення настоятеля храму протоієтея Сергія Нікульчі, Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло з архіпастирським візитом відвідав Волочиське благочиння де у храмі на честь собору славних і всехвальних 12-ох апостолів, (парафіяни якої нещодавно за рішенням парафіяльних зборів виявили бажання долучитися до Помісної Православної Церкви України), спільно із єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм з нагоди храмового свята, звершили Божественну літургією свт. Іоана Золотоустого.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допомагав нам у всьому.

Під час богослужіння до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступило чимало вірян, а серед причасників було багато діточок.

Після Божественної Літургії єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло привітав усіх присутніх зі храмовим святом, подякував за спільну молитву єпископу Житомирському і Овруцькому Паїсію, настоятелю храму протоієрею Сергію Нікульчі та присутнім усім священникам і побажав, щоби благодать Святого Духа, за молитвами святих апостолів, зійшла в цей величний день на людей, очищаючи від усякої скверни, і наповнила серця Божими чеснотами та прагненням до духовного життя.

Своєю чергою настоятель храму протоієрей Сергій та благочинний Волочиського округу №2 протоієрей Миколай Фатич від імені усіх парафіян подякували архіпастирям та усім присутнім гостям за візит і спільну молитву.

Їх Преосвященствам співслужило духовенство Хмельницької єпархії: благочинний Волочиського округу №2, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці міста Волочиськ протоієрей Микола Фатич, настоятель парафії дванадцять апостолів міста Волочиськ протоієрей Сергій Нікульча, настоятель Свято-Андіївського храму міста Старокостянтинів архимандрит Єрмоген Карташов, клірик храму Свято-Андріївського храму міста Старокостянтинів протоієрей Віталій Нікульча настоятель Свято-Воздвиженського храму села Гарнишівка протоієрей Павло Бєлкін, настоятель храму на честь Свв. Безсріблеників Косьми і Даміана села Ріпна протоієрей Олександр Гуцалюк, настоятель храму на честь Святителя Миколая Чудотворця села Холодець протоієрей о.Олександр Слєпцов, настоятель храму на честь Святителя Миколая Чудотворця села Користова протоієрей Василь Родзоняк, настоятель храму на честь свв. апп. Петра і Павла села Копачівка протоієрей Олександр Вдовін, диякон Мар’ян Кошіль та диякон Назарій Семенюк.

Завершилося богослужіння уставним Многоліттям та молитвою за Батьківщину: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!».

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)