Новини

Богослужіння у Неділю Торжества Православ’я

У неділю першу Великого посту, Торжества Православ’я, 13 березня 2022 року, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє святителя Арсенія (Мацієвича), митр. Ростовського (1772), Прп. Касіяна, затворника Печерського, у Дальніх печерах (XIII – ХІV), на запрошення настоятеля – протоієрея Леоніда Дяченка, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, відвідав парафію великомученика Пантелеймона міста Хмельницький де у співслужінні кліриків Хмельницької єпархії очолив Божественну Літургію за чином свт. Василія Великого.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за воїнів-захисників Української держави, за перемогу правди й справедливий мир, за добробут, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допомагав нам у всьому.

Після прочитання Євангелія  єпископ Павло виголосив повчальну проповідь, у якій розповів про значення євангельської розповіді та його духовний зміст у нашому житті.

Після відпусту згідно Розпорядження Предстоятеля щодо особливостей богослужіння в першу неділю Великого посту, враховуючи російську агресію проти України, численні жертви серед мирного населення внаслідок варварських обстрілів та бомбардувань російськими військами міст і сіл нашої держави, потребу Божого захисту для тих, хто перебуває в небезпеці, було відслужено молебень з проханнями за українське військо за державу та народ в час нашестя чужинців, а після молебна звершено загальну заупокійну літію за українських воїнів та мирних мешканців, які у час війни загинули.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)