Новини

Богослужіння у неділю п’ятнадцяту після П’ятидесятниці

У неділю 15-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження, 03 жовтня 2021 року, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє мчч. та сповв. Михаїла, кн. Чернігівського, і боярина його Феодора, чудотворців (1245). Прп. і блгв. кн. Олега Брянського (бл. 1285), в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі була звершена Божественна Літургія свт. Іоана Золотоустого, яку очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Його Блаженству співслужив намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Луганський і Старобільський Лавреній та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, братія монастиря і запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Епіфаній звернувся до усіх присутніх в храмі зі словами проповіді.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також лунала Всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Закінчилося Богослужіння поклонінням Хресту.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)