Новини

Богослужіння у неділю двадцять першу після П’ятидесятниці

У неділю 21-ту після П’ятидесятниці, 14 листопада 2021 року, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує і прославляє безсрр. і чудотворців Косми та Даміана Асійських і матері їхньої прп. Феодотії (ІІІ), в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі була звершена Божественна Літургія свт. Іоана Золотоустого, яку очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Його Блаженству співслужив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, братія монастиря і запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Епіфаній звернувся до усіх присутніх в храмі зі словами проповіді.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також під час Літургії виголошувались особливі молитовні прохання: «за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому».

Також лунала Всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

На завершення недільного богослужіння відбувся молебень, під час якого Митрополит Епіфаній помолився за усіх дітей-сиріт, з нагоди Всеукраїнського дня молитви за сиріт.

«Отче наш Небесний! Твій божественний Промисел турбується про всіх людей, а особливо про сиріт, які потребують Твого батьківського захисту.

Просимо Тебе, Всемилостивий Господи, дарувати кожній дитині-сироті батьків, сповнених духа усиновлення. Благаємо Тебе благословити народ наш український на зміцнення сімей, побудованих на християнських чеснотах. Прихили серця батьків і дітей одні до одних, щоб нерозривними узами любові вони були поєднані і Тобі славу возсилали повсякчас.

Дай, Боже, силу і ревність молитися та робити все необхідне для того, щоби діти не були покинутими, а сироти отримали із Твоєю допомогою сім’ї, яких вони з усього серця бажають. Бо Ти милостивий і людинолюбний Бог єси й Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь», – йшлося у молитві Предстоятеля.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)