Новини

Богослужіння у день 20-ї річниці канонізації прп. Амфілохія Почаївського

У четвер 3-ї неділі після Пасхи, 12 травня 2022 року, коли Православна Церква вшановує і прославляє преподобного Амфілохія Почаївського (1971), на запрошення Високопреосвященого Нестора, Архієпископа Тернопільського та Кременецького, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло та єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло відвідали батьківщину святого Амфілохія – село Малу Іловицю Шумського району Тернопільської області де спільно із численним духовенством, взяли участь у святковій Божественній літургії у день двадцятої річниці канонізації преподобного Амфілохія Почаївського.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допомагав нам у всьому.

Під час богослужіння до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступило чимало вірян.

По завершенні Божественної літургії відбувся традиційний Водосвятний молебень, а після хресний хід довкола храму.

  • Преподобний Амфілохій Почаївський – великий святий українського народу. Останні роки свого благочестивого земного життя провів у рідному селі, зціляючи не лише простих людей, а й воїнів УПА. Протягом усього життя святий мав намір збудувати храм у своєму селі, але радянська влада всіляко цьому перешкоджала. Не зважаючи на перепони, преподобний завжди говорив: “Мене не буде, а церква – буде”. Більш ніж через 40 років з дня кончини преподобного (1 січня 1971 року), його заповіт було виконано. На місці, де заповідав преподобний Амфілохій, у листопаді 2013-го було освячено храм на його честь.

Він за життя зцілював душі та тіла тисяч людей. У своїй маленькій капличці на цвинтарі приймав щодня до п’ятисот хворих і знедолених, а сам про себе говорив: «Знаю, хто до мене йде, що у нього болить й скільки йому жити». І це він своїми гарячими молитвами до Бога та добрим батьківським благословенням обіймав нашу землю у найважчі її часи. Віримо й переконуємося, що й донині святий Амфілохій, молиться за нашу багатостраждальну Україну і за всіх нас.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)