Новини

Архієрейське Богослужіння у 2-гу неділю після П’ятдесятниці

У неділю 2-гу після П’ятидесятниці. Всіх святих землі Української, 04 липня 2021 року, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять: Блгв. Оскольда, першомч. Київського (882) та новомучеників і сповідників, які в Україні та в інших землях у ХХ ст. за Христа і православну віру постраждали, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло на запрошення настоятеля протоієрея Володимира Марущака очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у хамі Всіх святих землі Української міста Хмельницький.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
На запричасному проповідь виголосив архімандрит Даниїл Тарнавський.

Після богослужіння єпископ Павло привітав усіх парафіян з храмовим днем та неділею та закликав підносити свої молитви до Святих землі української, а Вони, відтак, до Престолу Господнього.Своєю чергою настоятель парафії протоієрей Володимир Марущак подякував керуючому єпархією за візит та очолену ним молитву та вручив букет квітів та запашний коровай.

Його Преосвященству співслужили: титулярні єпископи Хмельницької єпархії – єпископ Дунаєвецький Марк та єпископ Шепетівський Андріан, настоятель парафії, секретар Хмельницької єпархії протоієрей Володимир Марущак, обласний благочинний Хмельницької єпархії протоієрей Василь Беринда, канцлер Хмельницької єпархії протоієрей Леонід Дьяченко, настоятель Свято-Андріївського кафедрального собору протоієрей Іван Марущак та запрошене духовенство.

У другу неділю після Пятидесятниці, Українська Православна Церква згадує Всіх Святих Землі Української. Це свято, закликає нас вшанувати праведних синів і дочок українського народу, які просіяли святістю на наших землях. Невипадково ми святкуємо його в другу неділю після П’ятидесятниці, адже саме завдяки Зісланню Святого Духа, ми маємо плоди Його благодаті серед українських християн.

Святі української землі, пам’ять яких сьогодні світло згадуємо, в свій час і в різних обставинах взяли на себе солодке ярмо Христове і гідно виконували заповіді любові до Бога і до ближнього. Часи в які вони жили були нелегкі, можливо в багатьох випадках набагато важчі ніж ті, в яких живемо ми. Проте наші українські святі не складали рук перед труднощами, та своїм життям, словом і прикладом просвічуючи світ робили його кращим.

Інформаційний відділ Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ)